Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Opolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Ferie za pasem

25.01.2011, Świetlice środowiskowe

Rok 2010 w Świetlicy Środowiskowej „Garaż” w Opolu, prowadzonej przez Chrześcijańską Służbę  Charytatywną (ChSCh), zakończył się 6 grudnia spotkaniem mikołajkowym, pełnym prezentów i śmiechu. Przerwa trwająca niemal dwa miesiące dobiega końca i 1 lutego dzieci i wychowawcy ponownie spotkają się w pomieszczeniach przy ul. Niedziałkowskiego 9a.

– Najważniejsze, żeby dzieci ciekawie spędziły wolny czas i nie nudziły się w czasie ferii – mówi Magda Wrzesińska kierująca świetlicą w Opolu. – Dlatego na te dwa tygodnie przygotowujemy szczególnie atrakcyjny plan.

Przez cały rok w świetlicy odbywały się różnorodne zajęcia. Prawie trzydzieścioro wychowanków rozwijało swoją kreatywność, uczestnicząc w zajęciach plastycznych, teatralnych i socjoterapeutycznych. Zapewne popularnością telewizyjnego Tańca z gwiazdami można tłumaczyć sukces zajęć tanecznych. Rozwojowi fizycznemu służyły aerobik i mini siłownia. Dzieci chętnie grywały też w bilard i tenis stołowy.

W trakcie ferii, rozpoczynających się w Opolskiem 14 lutego, te lubiane przez podopiecznych świetlicy zajęcia wzbogacą inne atrakcje, między innymi wspólne seanse kinowe i wyczekiwany niecierpliwie bal karnawałowy. Ostateczny kształt programu na ferie zależy od funduszy, jakie uda się pozyskać. Wolontariusze czekają na decyzję w sprawie dotacji z Urzędu Miasta i starają się o pomoc sponsorów.

Czytaj więcej o świetlicach środowiskowych prowadzonych przez ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Opolski
ul. Niedziałkowskiego 9a
45-085 Opole

Nr konta bankowego:
84 2030 0045 1110 0000 0270 6930

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij