Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Opolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Super tata, super mama – lubię to!

25.02.2014, Pomoc rodzinie

Dzięki zajęciom w opolskiej świetlicy środowiskowej „Garaż” już wkrótce 20 rodzin pozna tajniki skutecznego rodzicielstwa.

Nikt z nas nie ma tego, co mamy razem. A, B, C SUPER RODZINY – to tytuł projektu, którego realizację już 1 marca rozpoczyna Świetlica Środowiskowa „Garaż” w Opolu prowadzona przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh). Program obejmie zajęcia dla rodziców z psychologiem dotyczące komunikowania się bez agresji, sposobów wartościowego spędzania czasu z dziećmi, umiejętności wyrażania własnych emocji oraz dobrego nagradzania i wyznaczania granic.

– Adresatami projektu są m.in. rodzice dzieci uczęszczających do świetlicy „Garaż” w Opolu, a także innych opolskich świetlic środowiskowych – mówi Magdalena Sykuła, koordynatorka. – Rekrutacja uczestników odbywać się będzie poprzez kontakt z pracownikiem socjalnym, który posiada wiedzę na temat sytuacji w środowisku rodzinnym, kontakt z kuratorami zawodowymi oraz z asystentami rodzinnymi.

Rodzice zainteresowani udziałem w projekcie mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerem 503 350 280, mailowo abcsuperrodziny@gmail.com lub osobiście w biurze projektu (ul. Niedziałkowskiego 9a, budynek świetlicy środowiskowej „Garaż”). Zapisy trwają do 21 marca.  

Zajęcia w formie m.in. miniwykładów, pracy grupowej, prezentacji i dyskusji będą prowadzone raz w tygodniu, we wtorki. Wśród tematów znajdą się m.in. „Moje miejsce w rodzinie”, „Mądry rodzic i jego superdziecko” czy „Komunikacja bez przemocy”. Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach, po 8-10 osób. Organizatorzy zakładają, że na zakończenie programu, który potrwa do listopada, każdy z uczestników będzie wiedział więcej o wychowywaniu dzieci we wszystkich fazach rozwoju, co pomoże stworzyć najmłodszym szczęśliwe dzieciństwo.

Projekt Nikt z nas nie ma tego, co mamy razem. A, B, C SUPER RODZINY jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Opola.

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Opolski
ul. Niedziałkowskiego 9a
45-085 Opole

Nr konta bankowego:
84 2030 0045 1110 0000 0270 6930

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij