Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Opolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Nasza działalność jest różnorodna i stale rozwijana. Swoją troską i opieką obejmujemy różne osoby, które znajdują się w potrzebie: czasem w wyniku chorób, wypadków, klęsk żywiołowych lub innych przyczyn, na które nasi beneficjenci nie mają wpływu. Organizujemy różne akcje pomocowe, koncerty charytatywne, zbiórki darów rzeczowych i środków finansowych.

Staramy się również zapobiegać pewnym sytuacjom poprzez programy edukacyjne i profilaktyczne.

Oto niektóre nasze działania:

Pomoc żywnościowa - Według najnowszych statystyk przygotowanych przez unijne biuro Eurostat 28 proc., czyli ponad 10 mln Polaków jest zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Często tuż obok spotykamy osoby, które wymagają wsparcia. Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Opolu już od 2007 roku niesie systematyczną pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej np. poprzez wydawanie żywności.

Bądź solidarny w potrzebie -  to projekt, który zakłada konkretną pomoc dla tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej (np. poprzez zakup niezbędnych do życia leków, żywności, opału czy wsparcie kosztownych zabiegów medycznych). Realizujemy go różnymi metodami – zbieramy dary rzeczowe, organizujemy zbiórki publiczne lub koncerty charytatywne.

Pomoc dzieciom – dzieci są oczkiem w głowie, nie tylko swoich rodziców, ale również całego społeczeństwa. To one będą kształtowały przyszłość. Dbamy więc o ich potrzeby. Organizujemy pomoc dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej (np. akcja Kurtka dla malucha). Zapewniamy im również bezpieczeństwo i ciekawe zajęcia w świetlicach środowiskowych  jak również pamiętamy o nich w ważnych dla nich dniach organizując niespodzianki np. w Dzień Dziecka lub na Nowy Rok dla dzieci z biedniejszych rodzin.

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Opolski
ul. Niedziałkowskiego 9a
45-085 Opole

Nr konta bankowego:
84 2030 0045 1110 0000 0270 6930

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij